АККРЕДИТАЦИЯ ЖӘНЕ САПА МЕНЕДЖМЕНТ БӨЛІМІ

Абдрахман Гүлнар Қабылқалымқызы

Аккредитация және сапа менеджмент бөлімінің басшысы

Филология ғылымдарының кандидаты, профессор

Телефон: 8-702-456-5149

Мекен-жайы: Тараз қ. Әйтеке би 30-56

Негізгі міндеттері, бағыттары

Қысқаша тарихы:

М.Х.Дулати атындағы Тараз өңірлік университетінде сапа менеджменті жүйесі 2005 жылдан бастап жұмыс істейді. «Русский Регистр» сертификаттау қауымдастығы сертификатталған компаниялардың тізіліміне, сондай-ақ ISO 9001:2015 жаңа халықаралық талаптарына сәйкес IQNet сертификаттары халықаралық сертификаттау желісінде тіркелген. М.Х.Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті  жыл сайын белгіленген стандарттарға қызметтерінің сәйкестігін растайды.

Мақсаты:

• университет қызметінің басым бағыттарын есепке ала отырып, университеттің бағдарлама дамуының орындалуын мониторингтеу, даму бағдарламасының  негізгі кезеңдерін жүзеге асыру іс-шараларын үйлестіру мен жоспарлау;
  • университет пен білім бағдарламаларын аккредиттеу үдерісін ұйымдастыру және әдістемелік қамтамасыз ету, ЖОО-ның сапа менеджменті жүйесін дамыту және жетілдіру;
  • университетте сапа менеджмент жүйесін (ары қарай - СМЖ) дамыту, енгізу, құру, қалыптастыру үрдісін ғылыми-әдістемелік басқару.

Міндеттері:

• университет қызметкерлерінің стратегиялық ойлау мәдениетін қалыптастыру мақсатында университеттің алдына қойылған стратегиялық мақсатына, миссиясына сәйкес даму стратегиясын енгізу;
  • университет пен білім бағдарламаларын аккредиттеу үдерісін ұйымдастыру-әдістемелік және ақпараттық қамтамасыз ету;
  • университетте СМЖ-ң жақсаруын қалыптастыру, ИСО 9001 халықаралық стандарттары негізінде университетте СМЖ-н қалыптастыру, дамыту, енгізу, және дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
  • университет басшылығының үнемі бақылайтын ұйым ретінде аудиторлар тобының жұмыстарын қалыптастыру, сапалы аудиторлар дайындауды ұйымдастыруы;
  • СМЖ құжаттарын жетілдіру/актуализациялау, енгізу және құру бойынша жұмыстар жүргізу мен ұйымдастыру.

Функциясы:

• университеттің стратегиялық бағыттарының орындалуы бойынша жұмыстар үйлестіру және ұйымдастыру;
  • университеттің білім бағдарламаларын аккредиттеу үдерісін ұйымдастыру, құжаттарын даярлау және орындау;
  • СМЖ құжаттарын актуализациялау мен дайындауды ұйымдастыру;
  • ішкі аудит жүргізу.
Құрылымы
Мамбетова Айнұр Сыбаналықызы

Қызметі: Стратегия секторының меңгерушісі