КӨЗДІ ТЕКСЕРУ МЕДИЦИНАЛЫҚ ҚЫЗМЕТІ ӨЗ ЖҰМЫСЫН БАСТАДЫ

Көру өткірлігін тексеру - бұл бәріне таныс әдеттегі процедура. Орындыққа отырып, бір көзді жауып, Снеллен кестесіндегі әріптерді дұрыс қарауға тырысасыз.

Осы сәтте бәрі өзгеріп, жасанды интеллект өз көмегін тигізетін болады. Енді Дулати университетінің қызметкерлері мен студенттері EYESEE жедел және созылмалы көз аурулары мен мобильді Фундус - камерасын диагностикалауға дейінгі офтальмологиялық платформа арқылы офтальмологиялық ауруларға скринингтен өтуге мүмкіндік алатын болады. Тексеру жұмыстары өте аз уақытты алады. Фундус камерасы офтальмологиялық платформаға жіберілетін көздің суретін түсіреді. Сурет жүйеге енеді және терең оқыту алгоритмдерімен өңделеді. Әрі қарай, шифрлау жасалады және нәтиже ұялы телефонға түседі.

Тексеру "KazDevelopment Company" ЖШС елде іске асыратын офтальмологиялық ауруларға халықты кең ауқымды скрининг бойынша пилоттық жоба шеңберінде тегін жүргізіледі. Мақсаты - әлеуметтік көз ауруларын уақытында диагностикалаудың пәрменді тетігін жасау арқылы Қазақстан халқының мүгедектігін азайту. Бұл жоба елімізде 2020 жылдан бастап жүзеге асырылуда. Алдымен тексеру бүкіл Қазақстан бойынша Медициналық-әлеуметтік мекемелерде жүргізілді. Қазір еліміздің оңтүстігінде орналасқан жоғары оқу орындарында, соның ішінде біздің университетте жүргізіледі. Көру өткірлігін тексергісі келетіндер 2.1 корпус (технологиялық) 405 аудиторияда орналасқан медициналық қызметке жүгіне алады.

МЕДИА ҚЫЗМЕТ