ҚАРАТАУ ТАУ-КЕН ТЕХНОЛОГИЯЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ

Қабылдау бөлмесінің телефоны: 8(72644)6-12-50

Колледж туралы

Колледж 2016 жылдың 1 тамызында ашылды. Колледж М. Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетінің Қаратау қаласындағы Жалпы білім беру пәндері факультетінің базасында құрылған.

Колледж миссиясы – кәсіби жоғары және әлеуметтік табысты тұлға қалыптастыру, сапалы білім қызметін ұсыну мен еңбек нарығында сұранысқа ие мамандардың дайындық деңгейін арттыру.

Колледждің мақсаты – оқу-тәрбие процестерін жетілдіру, оқу түрін, мерзімін, мазмұнын таңдауда зор мүмкіндіктер жасай отырып, қоғамның, мемлекеттің және тұлғаның сапалы білім алудағы сұранысын қанағаттандыру.

Колледждің басты міндеті – мамандарды даярлау сапасын жетілдіру және түлектердің еңбек нарығында бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету.

Колледж өз қызметінде Қазақстан Республикасы ғылым және білім министрлігінің нормативті-құқықтық және нұсқаушылық құжаттарын және колледж Ережесін басшылыққа алады.

Колледжде оқу жұмыстарын жүргізуге келесі материалдық-техникалық база пайдаланылуда: оқу корпусы, жабық спорт кешені және жатақхана. Сонымен қатар колледжде 50 орындық асхана, медициналық кабинет, 20 компьютермен және  интерактивтік тақтамен жабдықталған, интернет желісіне қосылған 2 компьютерлік класс және 50 орындық оқу залы бар. Колледж оқу үрдісінде 25 оқу кабинетін, 4 зертхананы және 2 шеберхананы пайдалануда.

Колледжде педагогикалық кеңес, әдістемелік кеңес және 2 циклдық әдістемелік комиссия жұмыс атқарады.

Басшылық
ДЖАРЫЛКАПОВ МАНАП МЕЙРАМБАЕВИЧ

Колледж директоры

Байланыс телефоны: 8(72644)6-12-50

БИЖУМАНОВА САУЛЕ АЛПЫСБАЕВНА

Колледж директорының оқу-әдістемелік жұмыстары жөніндегі орынбасары

ОРЫМБЕК АЙГҮЛ ОРЫМБЕКҚЫЗЫ

Колледж директорының тәрбие-ісі жұмыстары жөніндегі орынбасары

ЖҰМАНОВ ҚАЙРАТ БЕРІКБОЛАТҰЛЫ

Оқу өдірістік шебері

Мамандықтар

МАМАНДЫҚТАР

ШИФР

БІЛІКТІЛІК

0515000 –  Менеджмент (салалар бойынша)

Менеджер

0706000 -  Пайдалы қазбаларды ашық түрде қазу

Техник-технолог

0707000 - Тау-кен электромеханикалық жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу

Электромеханик

0709000 -   Пайдалы қазбаларды байыту (кен өңдеу)

Техник-технолог

0809000 -  Мұнай және газ кен орындарын пайдалану (бейіні бойынша)

Техник-технолог

0816000 -  Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)

1231000 -  Экологиялық қондырғыларды пайдалану және қызмет көрсету

1231012 – Ағын суларды тазарту аппаратшысы;

1231022 – Химиялық су тазарту аппаратшысы;

1231032 – Химиялық өндіріс қалдықтарын өңдеу аппаратшысы;

1231042 – Шаң-газ тұтатын қондырғыларға қызмет көрсету жөніндегі оператор;

1231052 – Конденсатты жинау және тазарту операторы;

123106 3Техник-механик;

123107 3Техник-технолог.

1302000 -  Автоматтандыру және басқару (салалар бойынша)

1302012 -  Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика слесарі;

1302023 - Электромеханик

1305000 -  Ақпараттық жүйелер (қолдану облысы бойынша)

Техник-бағдарламашы

Серіктестер

Өндірістік практикаларды өту үшін төмендегі мекемелермен келісім-шарттар жасалды:

1. «Игілік» ШЖҚ КМК, Қаратау қаласы;
  2. «Казфосфат» ЖШС филиалы, «Чулактау» ТӨК, Қаратау қаласы;
  3. «Талас аудандық электр желілері» ЖШС, Қаратау қаласы;
  4. «Таза қала» ЖШС, Қаратау қаласы;
  5. «Талас ЖОЛДАРЫ» ЖШС, Қаратау қаласы;
  6. «Құрылыс-Жанар» ЖШС, Қаратау қаласы;
  7. «Еврощебень» ЖШС, Қаратау қаласы;
  8. «Talas Investment Company» ЖШС, Қаратау қаласы;
  9. 9. «Қаратау Про» ЖШС, Қаратау қаласы;
  10. «Жамбыл Недр» ЖШС, Қаратау қаласы;
  11. «Көктал - Мрамор» ЖШС, Қаратау қаласы;
  12. «Пырақ құрылыс» ЖШС, Тараз қаласы;
  13. «Қордай – Тау» ЖШС, Қордай ауылы;
  14. «Қызыл - Тас» ЖШС, Қордай ауылы;
  15. «Ақтас» ЖШС, Қордай ауылы.
Жетістіктер

Оқытушылар:

1. 2019 жылы 2 оқытушының оқу құралдары жарық көрді. Олар: арнайы пән оқытушысы Қ.Жұмановтың мемлекеттік тілде «Күкірт қышқылы өндірісі» атты оқу құралы Фолиант баспасынан шықса, «Мәдениеттану» пәнінің оқытушысы Ф.Оразбекованың «Художественная литература» атты кітабы 2019 жылдың желтоқсан айында Алматы қ. «Тіл» баспасынан шығарылды.
  2. Жұманов Қ.Б. Өндірістік оқыту шеберлеріне арналған «Өз ісінің шебері» атты облыстық байқауда «Жаңашыл шебер» номинациясымен марапатталды.

Студенттер:

1. Талас ауданы әкімдігі ішкі саясат бөлімінің Жастар ресурстық орталығы Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына орай ұлттар мен ұлыстар арасындағы достықты нығайту мақсатында «Жастар-ұлттар бірлігінің ұйытқысы» атты аудандық жастар фестивалін ұйымдастырды. Мерекелік іс шараға колледжден белсенді студенттер қатысып халықаралық студенттер күні мерекесіне орай ауданда қоғамдық жұмыстарға және жастар саясатына белсене атсалысқаны үшін 2ХТӨ-20 тобының  студенттері Әтірбек Н, Айтчанова Қ, 2ПҚАҚ-19 тобының студенттері Рахманберді А, Оңғарбек Б Алғыс хатпен марапатталды.
  2. «Саналы ұрпақ – жарқын болашақ» атты аудандық форум өтіп, 2ЭҚПҚ-19 тобының студенті «Еріктілер жылында» Н.Баршағали белсенді атсалысқаны үшін әкімнің Алғыс хатымен марапатталды.
  3. «Абай-дана, Абай - дара» облыстық эссе байқауына қатысқаны үшін, 2ЭҚПҚ-19 тобының студенті А.Құрманәлі Алғыс хатпен марапатталды.
  4. «Бөкей оқулары» атты аудандық байқауға 2ХТӨ-20 тобының студенті Д.Уразбаева Алғыс хатпен марапатталды.
  5. «16-желтоқсан Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігі» күніне орай, оқуда озаттылығымен, ғылыми жетістіктерімен, университетіміздің қоғамдық-саяси, мәдени-көпшілік, спорттық іс-шараларына қатысып, қала, облыс, республика деңгейіндегі байқауларда университет имиджін нығайтуға өз үлесін қосып жүрген 2ПҚАҚ-19 тобының студенті Абдимуратов А. университет ректорының Құрмет Грамотасымен марапатталды.
Байланыс

Колледж директоры

Джарылкапов Манап Мейрамбаевич

8(72644)6-12-50