ХVI Республикалык студенттік пәндік олимпиада

Туран Университеті "Қаржы" кафедрасының ұйымдастыруымен "Қазақстан қаржысы: заманауи драйверлер, цифрлык сын-тегеуріндерге жауаптар" тақырыбында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына арналған "Қаржы" білім беру бағдарламасы бойынша ХVI Республикалык студенттік пәндік олимпиаданы өткізді. 2024 жылы "Тұран" университеті Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі және жоғары оқу орнынан кейінгі білім Комитетінін хатына сэйкес РСПО еткізу бойынша базалық болып табылады.

РСПО өткізудің мақсаты студенттердің оқу-танымдық және оқу-зерттеу қызметін ынталандыру, студенттердің кәсіби-тұлғалық әлеуетін ашу және неғурлым талантты және дарынды студенттерді қолдау болып табылады. Базалық РСПО 2 кезенде өткізілді: іріктеу (сырттай) және күндізгі кезең 2024 жылгы 15 мамырда. Іріктеу кезеңі жоғары оқу орындарының олимпиада тақырыбы бойынша бейне-визиткалар мен жобаларды ұсынуын көздеді, іріктеу қорытындысы 2024 жылгы 10 мамырга дейін жарияланды. Күндізгі кезенде 1 кезеңнен өткен командалар тестілеуден, команда капитандарының «Finance IQ» байқауынан өтті. Тестілеу, капитандар конкурсы және Олимпиада тақырыбындағы жобаларды корғау нәтижелері бойынша жеңімпаздар анықталды. Мұнда Дулати университетінің “Қаржы” мамандығының 3-курс студенттері Шокпаров Ерасыл және Мухит Нұраят 2-орынды жеңіп алды. Жетекшісі “Қаржы және есеп” кафедрасының э.ғ.к., доцент м.а. Муратова Диана Балтабайқызы. РСПО жеңімпаздары дипломдармен және бағалы сыйлықтармен марапатталды. Сонымен қатар РСПО-ға комиссия мүшесі ретінде бизнес өкілдері де қатысты. Біздің студенттердің ғылыми жобасымен презентациясының жоғары деңгейде дайындалғаны үшін “First Heartland Jusan Bank” АҚ-ның бас директорының атынан силықтар берілді. Барлық қатысушылар мен ғылыми жетекшілер "Тұран" университеті ректорының сертификаттарымен және алғыс хаттарымен марапатталды.

2 орын1111
2 орын2222