«DULATY UNIVERSITY» БАСПАСЫ

Байланыс телефоны: 87711368434

Мекен-жайы: Тараз қаласы, Сүлейменов көшесі, 11

Қызмет бағыты

«Dulaty university» баспасы М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университетінің оқу, оқу-әдістемелік, ғылыми және арнайы әдебиеттерді, сондай-ақ, сұранысы жоғары бұрын шығарылған Әдебиеттерді қайта басып шығаратын құрылымдық бөлімшесі болып табылады. «Тараз университеті» баспасы 2002 жылы құрылған.

Баспа қызметінің құқығы ҚР Білім және ғылым Министрлігінің Ы.Алтынсарин атындағы Академиясы президиумының №3, 06.10.2000ж. шешімі бойынша берілген.

2020 жылдың 29 қыркүйегінде М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университетінің Ғылыми кеңесінің №1 хаттамасымен «Тараз университеті» баспасы«Dulaty university»  баспасы болып атауын өзгертті.

«Dulaty university» баспасының негізгі мақсаты оқу үрдісін қамтамасыз ету үшін университеттің Ғылыми Кеңесінде бекітілген жылдық тақырыптық жоспар бойынша мемлекеттік білім беру стандартына сай оқу құралдарын, оқу-әдістемелік әдебиеттер, ғылыми жұмыстар, анықтамалар, ақпараттық-жарнамалар және т.б. әдебиет түрлерін, сонымен қатар М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университетінің ПОҚ ғылыми деңгейін жоғарылату мақсатында ҚР Білім және ғылым министрлігінің жоспарына енгізілген ведомствалық әдебиеттерді басып шығару болып табылады. Басылымдар орыс, қазақ, ағылшын тілдерінде шығарылады.

Баспа монографияларды, ғылыми жинақтарды, баяндамаларды, рефераттарды, бюллетеньдерді, журналдарды, реферат журналдарды, авторе-фераттарды, фирмалық құжаттаманы және т.б. басып шығарады.

«Dulaty university» баспасы баспасы университет шеңберінде де, тыс ұйымдарда да ақылы қызмет көрсетеді. «Dulaty university» баспасы қала мен облыстың жоғары оқу орындарымен және орта арнаулы оқу орындарымен белсенді ынтымақтастық жасайды.

Құрылым

«Dulaty university» баспасының құрылымына оның тиімді қызметін қамтамасыз ететін 2 сектор кіреді: Редакциялық (5 адам) және өндірістік (4 адам). Баспа қазіргі заманғы компьютерлік технологиялармен және баспа жабдықтарымен жабдықталған білікті кадрлармен қамтылған.

Редакциялық секторды – редакциялық сектордың жетекшісі басқарады, оның міндетіне редакциялау кіреді. Оның басшылығымен мамандар мемлекеттік жалпы білім беру стандартының талаптарына сәйкес келетін қазақ, орыс, ағылшын және неміс тілдеріндегі оқу, оқу, әдістемелік және ғылыми әдебиеттердің компьютерлік дизайнын, макетін құрастырады.

Ал, өндіріс секторы жетекшісінің басшылығымен басылымдар мен бланкілердің көшірмесін, басқа да полиграфиялық жұмыстарды жүргізеді.

«Дулати Университеті» баспасы «Хабаршы», «Механика және технология» ғылыми журналдарын шығарады.

Қазіргі уақытта «Dulaty university» баспасы - Жамбыл облысында университеттік кітап шығарудың танымал көшбасшысы. университет баспасының жоғары мәртебесі, ең алдымен, оның жұмысының нәтижелерімен анықталады. Соңғы 5 жыл ішінде 700-ден астам баспа парағынан тұратын 80-ден астам кітаптар мен брошюралар шығарылды. Осы бағытта қойылған міндеттерді жүзеге асыру үшін университетте барлық қажетті жағдайлар жасалған.

Қазіргі уақытта «Dulaty university»баспасының техникалық базасы нығайтылды және баспахана заманауи баспа жабдықтарымен, сандық және үлкен форматты баспа жүйелерімен үнемі жаңартылып, компьютерлік парк жаңартылуда. Баспахананың полиграфиялық базасы бізге тек Тараз мемлекеттік университетіне ғана емес, басқа тұтынушыларға да сапалы баспа өнімдерін ұсынуға мүмкіндік береді.

Қызметкерлер
Алдыкеева Гүлназ Маханбетқұлқызы

Лауазымы: «Dulaty university» баспасының редакциялық сектор жетекшісі

Күзембаева Нүрзипа Бейбітқызы