«ОРЫС ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ» КАФЕДРАСЫ

Тіл-адамның таңғажайып сыйы …

Жыл сайынғы дәстүрге сүйене отырып, "Орыс тілі мен әдебиеті" кафедрасының доценттері М.Е.Минайдарова, А.А. Аладьина аға оқытушы Ж. Б. Мыханова, оқытушы Г. С. Шаринова ұлы орыс ақыны А.С.Пушкиннің ескерткішінде мереке - Қазақстан халқының Тілдері күнін ұйымдастырды. Тіл-халықтың тірі жаны, оның қуанышы, азабы, жады, қазынасы. Құрметке лайық емес тіл жоқ. Бұл-Қазақстанның күші. Көпұлтты халықтың тілдері мен мәдениеттерінің бірлігі - бұл достықтың монолиті онда елдің болашағы құрылады.

"Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау" білім беру бағдарламасының 3 курс студенттері дана Жалпанова мен Екатерина Копылова әр халықтың тілі оның ғасырлар бойғы тарихы мен мәдениетінің коды екенін айтты. Сондықтан оның сақталуы мен дамуы ұлттық бірегейлік пен қадір-қасиетті қалыптастырудың маңызды шарты болып қала береді. Қазақстан халқы тілдері күні мерекесінің жоғары мақсаты-ана және басқа тілдерге деген сүйіспеншілік пен құрметке тәрбиелеу.                                   Мерекеде  М. Х. Дулати атындағы университет студенттерінің орындауында түрлі тілдерде өлеңдер айтылды: Балқожаева Закира "Отанды сүй" - Жамбыл Жабаев, Минас Фируза "Татьяна Онегинге хат" - Александр Пушкин , Абдурасу Аяулым "Шыда, Шыда" - Мұқағали Мақатаев, Ерназар Альбина "Сенбе жұртқа" – Абай Құнанбаев, Әзімбек Бибінұр "Тым асығыс келемін" – Қалижан Бекхожин, Мамедова Бахар "Biz Iki Devlet Bir Milletiz (Azerbaycan) - Гүлнел Зейналова, Бекберген Аружан "Әуесқой!"- Мұқағали Мақатаев және т.б. Іс-шара қатысушылардың жүрегінде терең эмоционалдық із қалдырды және біз достық пен түсіністік әртүрлі ұлт өкілдерінің қарым-қатынасында басты орынға айналады деп сенеміз. Осы күні  мерекелік атмосфера орнады.

ф. ғ. к., доцент Минайдарова М. Е.

аға оқытушы Мыханова Ж. Б.

5235462480266911672 5235462480266911673 5235462480266911674 5235462480266911675